Tselluliit – kuidas seda leevendada?

Tingitud rasvaladestustest, mis suruvad vastu nahaalust sidekudet ja tekitades ebaühtlase tekstuuri

Tekkepõhjused – hormonaalsed tegurid, geneetika ja kehv vereringe 

Ennetus – regulaarne treening, tervislik toitumine, ja elustiili muutmine –  liikuv eluviis, suitsetamisest loobumine ja massaaž

Regulaarne LPG massaaž aitab leevendada ja vähendada tselluliiti

Leevenda tselluliiti LPG massaažiga – broneeri aeg mugavalt siin:

Mis on tselluliit?

Tselluliit, mida sageli nimetatakse “apelsinikoore” või “kodujuustu” nahaks, on seisund, mis mõjutab paljusid inimesi, eriti naisi. Seda iseloomustab lohuline ja tükiline nahk, tavaliselt reitel, tuharatel ja kõhul. Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole tselluliit põhjustatud ainult liigsest rasvast. See on tegelikult tingitud rasvaladestustest, mis suruvad vastu nahaalust sidekudet, põhjustades selle punni ja tekitades ebaühtlase tekstuuri.

Oluline on märkida, et tselluliit ei ole sama mis tselluliidi infektsioon, mis on bakteriaalne nahainfektsioon.

Kui levinud on tselluliit?

Tselluliit on väga levinud. 80–90% kõigist puberteedieas läbinud naistest on tselluliit. Tselluliiti põeb vähem kui 10% meestest.

Geneetika, sugu, vanus, rasva hulk kehal ja naha paksus määravad, kui palju ja kui nähtav on tselluliit. Vananedes kaotab nahk elastsuse ja võib tselluliidi väljanägemise nähtavamaks muuta. Samuti ka kaalutõus.

Kuigi ülekaalulistel inimestel on väljendunud tselluliit, ei ole harvad juhud, kui väga kõhnad inimesed märkavad tselluliidi tekkimist.

Mis tekitavad tselluliiti?

Pole teada, mis tselluliiti täpselt põhjustab. Tselluliit tekib siis, kui kiulised ribad, mis ühendavad nahka aluslihasega, pingulduvad ebaregulaarselt. See pingutamine tõmbab teie nahka allapoole ja normaalne nahaalune rasvakiht surub ülespoole. Tulemuseks on naha kortsuv välimus.

Samuti pole teada, miks tselluliit on naistel tavalisem kui meestel. Üks teooria hõlmab nahka, hüpodermist (nahaalust kudet) ja sügavaid lihaskihte ühendavaid ribasid. Meestel ristuvad sideribadest koosnevad kiud. Naistel kulgevad sideribad moodustavad kiud samas suunas ja asuvad üksteisest võrdsel kaugusel (paralleelselt). Paralleelsed ribad võivad näidata kortsutamist paremini kui ristuvad ribad.

Teine teooria on see, et hormooni östrogeeni suurem kogus võib põhjustada tselluliiti. Tselluliit tekib sageli siis, kui naised toodavad rohkem östrogeeni, tavaliselt noorukieas või raseduse ajal.

Lisaks võivad tselluliidi tekkele kaasa aidata istuv eluviis ja vähene liikumine. Regulaarne füüsiline aktiivsus, eriti harjutused, mis on suunatud reitele ja tuharatele, võivad aidata vähendada tselluliidi nähtavust.

Lõpuks võivad teie toitumine ja hüdratatsioonitase mõjutada ka tselluliiti. Ebatervislike rasvade ja suhkrurikas toit võib soodustada tselluliidi teket, samas kui hüdreeritud püsimine võib aidata säilitada terve naha.

Tselluliidi tüübid

On kolm peamist tselluliidi tüüpi:

 • Esimest tüüpi nimetatakse pehmeks tselluliidiks, mida iseloomustab lõtvumine ja mida leidub sageli reitel ja tuharatel.
 • Teist tüüpi tuntakse kõva tselluliidina, mis tundub puudutamisel kõva ja esineb tavaliselt kõhul ja õlavarrel.
 • Kolmandat tüüpi nimetatakse ödeemseks tselluliidiks, mis on põhjustatud vedelikupeetusest ja võib põhjustada turset.

Tselluliiti määratakse ka nelja taseme järgi:

Tase 0: kehal pole tselluliiti.
Tase 1: nahk on püsti tõustes sile, kuid istudes tekivad kerged lohud.
Tase 2: nahal on püsti tõustes või istudes mõõdukad lohud.
Tase 3: nahal on püstitõusmisel või istumisel tugevad lohud. Teie nahal on ka sügavad tipud ja orud (kõrgenenud ja surutud alad).

Kuidas ravida tselluliiti?

Kuigi tselluliidist ei pruugi olla võimalik täielikult vabaneda, on mitmeid ravimeetodeid, mis aitavad selle välimust vähendada:

 • Tugev ja sügav naha ja nahaaluskoe massaaž (näiteks LPG massaaž)
 • Sügav masseerimine naha turgutamiseks
 • Akustilise laine teraapia tselluliidi lõhkumiseks helilainetega
 • Rasvaimu rasva eemaldamiseks – kuid see on sügav rasv, mitte tingimata tselluliit
 • Mesoteraapia, mille käigus süstitakse nõelaga ravimeid tselluliiti
 • Sisselõige piirkonda, mille käigus naha alla torgatud nõel purustab tugevad ribad, põhjustades tselluliiti
 • Kofeiini või 0,3% retinooli sisaldavad kreemid ja vedelikud
 • Vaakumtoega täpne koe vabastamine kudede lõikamiseks ja lohutatud naha täitmiseks
 • Raadiosagedus, ultraheli ja infrapunavalgus naha soojendamiseks

LPG massaaž on lisaks tselluliidi vastu suurepärane hoolitsus ka lõtvunud naha, migreeni ja lümfisüsteemi häirete vastu.

Soovitatavalt võiks aktiivne ravikuur toimuda 2-3x nädalas, vähemalt 10-12 korda intensiivse kuurina. Edaspidi võib jätkata järelraviga vastavalt spetsialisti soovitustele (1-2x kuus). Kõik LPG massaažid on valutud, kuna liikumised ja tugevus määratakse personaalselt ning vastavalt naha koele.

Scroll to Top