LPG massaaž leevendab migreeni

Migreen – kuidas seda ravida?

Üks tavalisemaid peavalu tüüpe

Sümptomid – iiveldus, valgus- ja helitundlikkus, pulseeriv valu ühel pool pead, nägemise hägustumine ja pearinglus

Ennetus – elustiili muutused, nagu regulaarne unegraafik, stressitaseme juhtimine, regulaarne treening, tasakaalustatud toitumine ja vallandavate toiduainete vältimine (alkohol, vähene vedeliku tarbimine, ere või vilkuv valgus)

Regulaarne LPG massaaž aitab leevendada ja vähendada migreenihoogusid

Leevenda migreeni LPG massaažiga – broneeri aeg mugavalt siin:

Peavalu või migreen?

Peavalusid on üle 150, kuid levinumad on järgmised:

Pingepeavalu

Pingepeavalu on täiskasvanute ja teismeliste seas kõige levinum peavalu tüüp. Need põhjustavad kerget kuni mõõdukat valu ning tulevad ja lähevad aja jooksul. Tavaliselt neil muid sümptomeid pole.

Kobarpeavalu

Need peavalud on kõige tugevamad. Võib tekkida intensiivne põletav või läbistav valu ühe silma taga või ümber ja valu võib olla pulseeriv või pidev. Valu võib olla nii tugev, et enamik kobarpeavaluga inimesi ei suuda paigal istuda ja pigem hoiavad end valu väljakannatamise pärast end liikumises. Valu poolel langeb silmalaud alla, silm punetab, pupill muutub väiksemaks või silmast jookseb pisaraid. Selle külje ninasõõr jookseb või täitub.

Neid nimetatakse kobarpeavaludeks, kuna need kipuvad esinema rühmades. Sageduseks on neil üks kuni kolm korda päevas kobarpeavalu aja jooksul, mis võib kesta 2 nädalat kuni 3 kuud. Iga peavalu rünnak kestab 15 minutit kuni 3 tundi. Need võivad tekkida ka magamise ajal. Peavalud võivad täielikult kaduda  kuudeks või aastateks, et hiljem naasta. Mehed saavad neid kolm kuni neli korda tõenäolisemalt kui naised.

Siinuse peavalu

Siinuse peavalu korral tunnete sügavat ja pidevat valu põsesarnades, otsmikul või ninasillal. Need tekivad siis, kui teie peas olevad õõnsused, mida nimetatakse siinusteks, muutuvad põletikuliseks. Valu kaasneb tavaliselt teiste põsekoopa sümptomitega, nagu vesine nina, kõrvade täitumine, palavik ja näo turse. Tõeline põskkoopapeavalu tuleneb põskkoopapõletikust, nii et ninast väljuv nina on kollane või roheline, erinevalt selgest eritisest kobarpeavalude või migreenipeavalude korral.

Mis on auraga migreen?

Aura on rida sensoorseid häireid või keelehäireid, mis tekivad tavaliselt vahetult enne migreenihoogu. Need häired ulatuvad sädemete, eredate punktide ja siksakkide nägemisest kuni ühe kehapoole surisemiseni või võimetuseni selgelt rääkida. See periood kestab tavaliselt 5-60 minutit ning aura spetsiifilised sümptomid selle aja jooksul sageli muutuvad ja arenevad. Migreeni aura pakub erilist huvi arstidele ja teadlastele, kuna see ei mõjuta kõiki migreenihaigeid ja üldiselt ei esine seda iga migreenihoo ajal. Migreeni aura staadium on ainulaadne, kuna seda kogeb ainult 25–30% migreeni põdevatest inimestest.

Auraga migreeni sümptomid:

Nägemishäired – täppide, sähvatuste, siksakkide, tähtede nägemine või isegi nägemise kaotamine lühikeseks ajaks. (Neist, kes kogevad auraga migreeni, kogevad umbes 90% visuaalset aurat.)
Sensoorsed muutused – kipitus või tuimus näos, kehas, kätes ja sõrmedes.
Kõne- või keeleprobleemid – suutmatus rääkida korrektselt, pomisemine või sõnade hääldamatus.

Krooniline migreen

Krooniline migreen ehk peavalu, mis kestab vähemalt 15 päeva kuus, millest kaheksal on migreeni sümptomid vähemalt kolme kuu jooksul. Inimestel, kellel on migreeni sümptomitega peavalu päevi vähem, on episoodiline migreen.

Migreeni sümptomid

Kui teil esineb sageli intensiivseid peavalusid, millega kaasneb iiveldus ning valgus- ja helitundlikkus, võivad teil esineda migreeni sümptomid. Migreeni sümptomid võivad inimestel erineda, kuid mõned levinumad nähud hõlmavad pulseerivat valu ühel pool pead, nägemise hägustumist ja peapööritust.

Mõnedel inimestel võib tekkida ka auraga migreen, mis on nägemishäire, mis võib hõlmata vilkuvaid tulesid või siksakilisi jooni. Kaela migreen, tuntud ka kui tservikogeensed peavalud, võib põhjustada valu kaelas, mis kiirgub pähe. Silma migreen seevastu võib põhjustada ajutist nägemiskaotust või pimedaid kohti.

Oluline on märkida, et migreen erineb kobarpeavaludest, mida iseloomustab piinav valu ühe silma ümber ja mis võib kesta nädalaid või isegi kuid. Kui teil tekib mõni neist sümptomitest, on soovitatav õige diagnoosi ja raviplaani koostamiseks konsulteerida tervishoiutöötajaga.

Migreeni ennetamine

Üks oluline elustiili muutus migreeni leevendamiseks on regulaarne unegraafik. Püüdke igal ööl seitse kuni kaheksa tundi kvaliteetset und ja looge järjepidev unerežiim.

Teine oluline muudatus on stressitaseme juhtimine. Harjutage lõõgastustehnikaid, nagu sügav hingamine, meditatsioon või jooga, et vähendada stressi ja edendada üldist heaolu.

Lisaks võib regulaarne treenimine aidata ennetada migreeni, parandades verevoolu ja vabastades endorfiine, mis toimivad looduslike valuvaigistitena.

Samuti on oluline säilitada tasakaalustatud toitumine ja juua piisavalt vett. Vältige migreenihoogusid tekitavaid toite, nagu kofeiin, alkohol ja töödeldud toidud, ning keskenduge selle asemel rohke puu-, juurvilja-, täistera- ja lahja valkude tarbimisele.

LPG massaaž aitab tõhusalt leevendada ja ennetada migreenihoogusid

Juba 1989. aastal leiti teaduslikus uuringus, et lümfidrenaaži abil  on võimalik migreenihoogusid pidurdada. Teine, rohkem süvitsi läinud uuring näitab, et nii klassikaline kui lümfimassaaž aitab märkimisväärselt vähendada migreenihoogude sagedust, sest lümfivoolu stimuleerides saab peas ning aju- ja närvirakkudes  olevaid jääkaineid edukalt kehast välja viia.

Leevenduse saamiseks võib sõltuvalt migreenihoogude tihedusest ja intensiivsusest LPG massaažist saada abi juba esimestel kordadel, ent eelmainitud uuringule toetudes võib öelda, et väga head tulemused saab pärast 8. korda.

Scroll to Top