EMS treening2023-10-31T13:05:09+02:00
EMS treening tugevdab süvalihaseid, vähendab seljavalusid ning on äärmiselt ajaefektiivne

EMS trenni tõi mind uudishimu, et kas see päriselt ka aitab mul aega säästa ja kas see ikka on päristrenn? Olles varasemalt palju HIIT treeninguid teinud, tunnen ma end pärast EMSi väsinuna ja tõhusalt treenituna. Käin 1-2x nädalas juba mitmendat kuud järjest ja vorm on suurepärane!

Liis Roots, Peajurist

Mulle EMS meeldib, tulen ikka ja jälle tagasi, sest SLIMMis on trennid rasked ja intensiivsed, aga treenerid hästi toredad ja lõbusad. On tunda, et nad hoolivad kliendist ja tahavad mulle parimat, kavalalt pingutama sundides. Lähen trenni alati hea tujuga ja tulen veel parema tujuga ära!

Margus Kriis, Arendusdirektor

EMS treening

Täheühend „EMS“ tähistab inglise keeles Electro Muscle Stimulation ehk lihaste stimuleerimist elektriimpulssidega, mille võimsus ja sagedus on kontrollitud. Harjutuste ajal saadavad vestis olevad elektroodid sinu lihastesse elektriimpulsse, mille tulemusel need tõmbuvad kokku kordades tihemini ja intensiivsemalt kui tavapärase jõusaalitreeningu ajal, nii saavad koormuse ka lihaste sügavamad kihid, mis muidu tähelepanuta jäävad.

20-minutiline EMS treening on võrdväärne 60-90 minutilise jõusaalitreeninguga, aidates sul säästa oma väärtuslikku aega!

EMS treeningul töötab igal hetkel kogu keha harjutusest sõltumata, kuid jõusaalis tuleb kindla lihase aktiveerimiseks teha kindlat harjutust, treenides üht lihasgruppi korraga. Sellest tingituna tuleb ka ajasääst treeningu kohta kui ka nädala lõikes: EMS treeningut soovitame teha maksimaalselt 2 korda nädalas ehk kokku 40 minutit; jõusaalis kuluks võrdväärseks koormuse saavutamiseks 2-3 tundi.

EMS treening on kaasaegne treeningviis, mis võimaldab efektiivselt:

 • tugevdada selga ja vabaneda seljavaludest
 • säästa oma väärtuslikku aega
 • parandada lihaste tasakaalutust
 • teiste treeningutega kombineeritult rasva põletada
 • toetada vigastusejärgset rehabilitatsiooni
 • kiirendada treeningjärgset taastumist
 • kasvatada lihasmassi ja suurendada maksimaalse jõu näitajaid
 • leevendada diastaasi (kõhulihase lahknevus)

1 kuu pärast sünnitust võib treeningutega alustada ning 3 kuud pärast keisrilõiget, kui arst on andnud loa treeninguteks.

EMS treeningu vastunäidustused:

 • südamestimulaatori kasutamine ja südame arütmia
 • rasked vereringehäired
 • kubeme- või kõhusong
 • tuberkuloos
 • kasvajad
 • kaugelearenenud ateroskleroos
 • tromboos
 • nahapõletik
 • psoriaas
 • epilepsia
 • sclerosis multiplex
 • diabeet
 • metallist implantaadid kehas (luumurdu fikseerivad plaadid jt), meditsiiniline metall lubatud

Oluline on veel märkida, et elektroodide asukohast tingituna treenitakse lihaseid korraga üle kogu keha, mitte gruppide kaupa, nagu klassikalise jõutreeningu puhul. Ainsad kehaosad, mis otseselt elektrilist stimulatsiooni ei saa, on sääred, jalalabad, käsivarred ja pea ehk trapetsist kuni põlveni on kogu Sinu keha saamas samaaegselt koormust, tehes EMSist unikaalse treeningmeetodi.

EMS-paaristreening

Kui kaua kestab EMS treening ja millise treeninguga on tegu?

Üks treening kestab umbes 20 minutit ja koosneb kolmest osast:  aeroobne soojendus pulsi tõstmiseks, seejärel põhjalikum lihastreening ning lõpus lühike, ent intensiivne aeroobne osa keha aktiivse kalori järelpõletuse faasi viimiseks. Erinevus tuleb nii impulsi tüübist kui harjutustest – kui treeningu aeroobses faasis keskendutakse keha soojaks saamisele ja pulsi tõstmisele, siis jõutreeningus on fookuses ainult lihaste stimuleerimine.

Milliseid lihasgruppe treenitakse EMS treeningul?

Kuigi impulss treenib harjutusest sõltumata iga elektroodidega kaetud lihasgruppi, saab anda lisakoormust kindlate harjutustega. Harjutused ja selle järjekorra määrab treener vastavalt Sinu murekohale – näiteks nõrga alaselja puhul tehakse kindlasti alaselga tugevdavaid harjutusi (kui on arsti või füsioterapeudi poolt väljastatud kohustuslikud taastuvharjutused, tehakse ka neid) ja üldiseid kereharjutusi, aktiveerimaks treenimist vajavad lihased juba esimesel proovitreeningul.

Soovitame treenida maksimaalselt 2x nädalas 1-2 kuu jooksul, edaspidi 1x nädalas, misjärel võib treeningsagedust 2x nädalani taas tõsta. Tähtis on anda kehale treeningute vahele piisavalt puhkust (ideaalis 72 tundi ehk 3 ööpäeva), tarbida rohkelt vett ning toituda tervislikult. Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks on soovituslik kombineerida treeningut LPG massaaži, rullmassaaži või kavitatsiooniga.

 • Kuidas EMS treening töötab?

 • Kellele see on mõeldud?

 • Kas see on ohutu?

  Kõikidele nendele küsimustele saad vastuse antud videost (kui eelistad lugeda eestikeelset teksti, leiad altpoolt vastused)

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Andmekaitsetingimused.
I Accept

Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks soovitame treeningut koos LPG massaažiga kui on probleemsed piirkonnad puusad, kõht, tuharad jne. Proovikord 60€ (74€)

Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks soovitame treeningut koos rullmassaažiga kui soovid stimuleerida lümfide toimet. Aitab kehast välja viia mürkained ning parandab ainevahetust, vähendab kudede turset ning aitab võidelda lümfisüsteemi häiretega (tselluliit). Rullmassaaži protseduuriga kaotad lisaks 350-450kcal. 1x EMS treening & rullmassaaž proovikord 42€ (tavakord 52€).

Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks soovitame treeningut koos kavitatsiooniga kui  soovite rasvarakkude lagunemisproduktide väljutamise protsessi kiirendada. 1x kavitatsioon & EMS treening  67€ (74€)

Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks soovitame treeningut koos infrapunamatt/termoteraapiaga kui soovite väljutada jääkaineid, kiirendada ainevahetust ja vereringet, elastsemat ja siledamat nahka ning tõhusat lihashooldust (probleemid nagu reumatoidartriit, osteoartoos, krooniline kaela- ja seljavalu jpm).

Proovikord 67€ (74€)

Proovikord

27
 • 30 minutit
 • Esmane treening

1x EMS treening

33
 • 30 minutit
 • EMS treening (koos võimaliku kaaslasega

10x EMS treening/PT

279/330
 • 30 minutit
 • 10x sooduspakett

1x EMS treening sõbraga

61
 • 30 minutit
 • Kehtib samal ajal treenides

1x EMS personaaltreening

41
 • 30 minutit
 • Personaalne trenn=PT
Kas SLIMMis on EMS treeningu originaalseade?2022-07-30T23:27:02+03:00

SLIMMi treeningarsenalis on kaks EMS treeningu lipulaeva XBody originaalseadet. Originaalseade tagab tõelise impulsi ja tunnetuse ja teise seadme olemasolu võimaldab Sinul treeningule kaasa võtta oma kaaslase.

Mis tuleb EMS treeningule kaasa võtta?2022-07-30T23:27:02+03:00

EMS treeningule võid tulla kaks kätt taskus, sest treeningriietus, pesemisvõimalused, tervislik maitsevesi ning rätik on meie poolt. Soovi korral võib võtta kaasa ka treeningjalanõud, kuid pehme, ent libisemiskindlal matil on väga mugav treenida ka paljajalu.

Kas treeningule saab tulla kahekesi?2022-07-30T23:27:02+03:00

SLIMMis leiad 2 XBody originaalseadet ning samal ajal saab treenida kahekesi. Koos treenida on kergem, sest endast lisapingutuse välja võlumine muutub palju lihtsamaks kui silmanurgast märkad, et kaaslane jõuab harjutust veel väga energiliselt teha. Lisaks on koos lõbusam ning hiljem saab lihaste lõdvestuseks kohe minna kas LPG massaaži või rullmassaaži. Koos käies on korra hind odavam – 10x sõbrapaketi korra hinnaks tuleb 20 €, eraldi ostes 22.50 €.

Millal on treeningu tulemusi näha?2022-07-30T23:27:03+03:00

Sõltub eesmärgist. Kaalu langetus ja lihasmassi kasvatamine sõltub ka muudest treeningvälistest teguritest (toitumine, uni, stress, kehaline aktiivsus) ning korrektse toitumise, hea une ning püsiva kehalise aktiivsuse jälgimisel võivad esimesed tulemused tulla juba 2-3 treeningu järel. Alguses läheb organismil uue harjumusega kohanemiseks 2-4 nädalat ning seejärel paraneb nii lihastoonus kui vastupidavus.

Selleks, et maksimeerida tulemusi, soovitame EMS treeningut kombineerida LPG massaaži, rullmassaaži või infrapunamatiga. Antud protseduurid aitavad rasvarakkudel lõheneda ja jääkainetel kehast väljuda; lisaks kiirendavad nii ainevahetust, aitavad kaasa treeningjärgsele taastumisele ning turgutavad immuunsüsteemi.

Kui tihti võib EMS treeningut teha?2022-07-30T23:27:03+03:00

Treeningute järel on ideaalne jätta 72 tunnine paus, mis on piisav aeg kehale taastumiseks. Kui oled aktiivse eluviisiga ning teed igapäevaselt muud sporti, on soovituslik täiendada oma igapäevatoimetusi EMS treeninguga 1 kord nädalas. Kui aga passiivsema ning muud treeningut ei tee, siis 2 korda nädalas.

Kas impulssi on tunda? Kas treening on valus?2022-07-30T23:27:03+03:00

Impulss peab olema tuntav, väljakutsuvalt tugev kuid mitte selline, et lihas läheks krampi või tunneks ebamugavust. Kui impulssi on õrnalt tunda, siis lihas ja närvisüsteem saab küll koormust, ent mitte optimaalse tugevusega. Kui impulss on liiga tugev ning lihas on krampi minemas või harjutust pole võimalik õige tehnikaga teha, saab lihas ülekoormust ja treening muutub ebameeldivaks.

Impulss ise ei ole valus, kuid peab olema tuntav. Impulsi ülesanne on lihast aktiveerida ning stimuleerida ja ise harjutusi tehes anname lihasele lisakoormuse ja kaasatuse, mis muudab treeningu efektiivsemaks. Impulssi ei saa võrrelda elektrilöögiga, vaid pigem ohutul sihitud impulsiga, mille eesmärgiks on jõuda lihaseni ja ergutada närvisüsteemi.

Kas treeningu järel on lihased valusad?2022-07-30T23:27:03+03:00

Treening ise on lihast stimuleeriv ehk treeningjärgne lihasvalu on täiesti normaalne nähtus. Lihasvalu kestvus ja algus on individuaalne – on neid, kellel annavad lihased tunda samal õhtul, teisel aga järgmisel või ülejärgmisel päeval. On ka neid, kes ei tunnegi lihasvalu. Lihasvalu vähendamiseks võib järgmistel päevadel lihast masseerida ning soojana hoida, head teeb ka liikuv eluviis.

Kas EMS treening on ohtlik?2022-07-30T23:27:03+03:00

Treeningul rakenduv elektrivool ei ole ohtlik, sest EMSi tehnoloogia imiteerib kehaomaseid närviimpulsse, mis igapäevaselt sinu lihastööd korraldavad. Kasutatav elektrivool on ka vähese tugevusega ning mõõdetav milliamprites (mA). Lisaks on vool madala sagedusega (7–100 Hz) ning saadetakse lihastesse impulssidena (ca iga 350–400 mikrosekundi tagant) kindlate intervallide järel (näiteks 6-7 sekundit stimulatsiooni, millele järgneb 3-4 sekundit puhkust). Muretsemiseks ei ole põhjust ja impulssi kartma ei pea, kuna see on ligi kümme korda nõrgema pingega (kui impulsi tugevus maksimumini viia, mida veel ühtki korda pole treeningul vaja läinud)  kui kodumajapidamises tarbitav vool. Samuti ei saa keha “elektrilööki”, vaid elektriimpulss läbib nahkkoe, seejärel rasvkoe ja jõuab lihaseni.

Voolu tugevust reguleerib asjakohase väljaõppe saanud treener ning treeningkava on üles ehitatud kliendi eesmärke ja tervislikku seisundit arvesse võttes.

Kuigi olin lugenud, et EMS treening ei võta võhmale ja ise suurt midagi tegema ei pea, siis SLIMMis tehakse trenne teistmoodi. Nagu trenn olema peab! Treenerid motiveerivad ja utsitavad sind endast alati rohkem andma ja tulemused tulevad ka. Lisaks annavad treenerid head nõu ka toitumise osas. 

Katre Sillakivi, Isikutuvastustarkvara projektijuht

EMS training works great for me as it helps me to save valuable time and at the same time it’s very safe for my joints. Although I visit EMS only once a week, it has helped me to maintain my physique and added more strength to my lower back and core, reducing lower back pain. 

Mikkel Jensen, Tarkvaraarendaja

EMS treening sobib mulle just lühikese aja tõttu, 20 minutit ja hea enesetunne käes, pole vaja pikalt rabada. Enne treeningutega alustamist vaevas mind õlavigastus, peale paari kuud liigub käsi taas nii, nagu seda liigutada soovin. Aitäh, hea Slimmi pere!

Kaja Komissarov, Klassiõpetaja

EMS treeninguga on eriti lahe see, et ma ei pea 4-5x nädalas trennis käima oma vormi parandamiseks, vaid piisab 1-2 korrast EMSi nädalas. Niimoodi hoian kokku oma aega, mida saan perega veeta. Lisaks läks juba esimeste trennide järel mu enesetunne palju paremaks ja tunnen enda kehas end palju paremini!

Terje Saar, Brändijuht

Kiire elutempo tõttu jõuan treeningutest käia ainult EMSis ja õnneks on SLIMM teinud selle nii lihtsaks – ma ei pea hommikul mõtlema, kas trennikott sai kaasa ja kas kõik asjad on olemas, sest kõik treeninguga seonduv on nende poolt. See on nii mugav ja ma käin suurima rõõmuga juba kolmandat aastat trennis!

Jelena Sotskaja, Tippjuht

Paar korda nädalas Slimm Studio poole astudes tunnen, kuidas samm muutub reipaks, silmad naeratavad ja jõud kasvab. Trenn on ootamas! Kummalisel kombel ei teki mõtteid, et äkki täna ikka ei läheks, vaja ju seda ja teist veel teha. Kui uks avatud saab, avastad end ühe isemoodi pere keskelt, kellel on Sinu jaoks aega ja tahtmist ja innustavaid sõnu. Trenn algab.

Airi Neem, Kooliõpetaja

Endise vehklejana naudin raskeid trenne, aga mulle ei meeldi tund või poolteist seda teha. EMS on raske, võtab 20 minutiga tõsiselt läbi ja mõnus 2-3 päeva kestev lihasvalu on väga tihe külaline. Trennid on mitmekülgsed ja põnevad, ei tehta üht stampkava kõigile vaid lähtutakse kliendi probleemist. 

Carmen Targamaa, Endine Eesti vehklemiskoondislane

Kuigi käin EMSis iga 2 nädala tagant, siis tunnen et pidev käimine on toonud tulemust – energiat on rohkem, ülakeha on tugevam ja erinevad fotograafi sundasenditega kaasnevad mured mind enam ei paina. Iga korraga jaksan trennis natuke rohkem ja tunnen arengut.

Katarina Kilter, Fotograaf

Väikese lapse ja tiheda töögraafiku kõrvalt ma trenni väga tihti ei jõua. Õnneks kord nädalas leian aja ikka et EMSi tulla ja see on piisav, et lapse tassimisest tekkinud murekohad nagu alaselg, käed ja õlad kontrolli all hoida. Enne trenne andsid need kohad valulikult tunda, nüüd aga hoiavad lihased hästi ja muresid pole.

Kairi Vu De-Souza, Ettevõtja, väikelapse ema
Go to Top