Hea massaaž Tallinnas

Olen SLIMMi uus massöör Lisette Aro – keskmisest tugevama käega massaažiterapeut, kes niisama spaa-lõõgastust teha ei armasta. Tegelikkuses meeldib enim teha kombinatsiooni teraapilisest ja klassikalisest massaažist koos eeterlike õlidega.


Kuigi valdan erinevaid massaažiliike ja -tehnikaid, siis on minu leivanumbriteks just teraapiline ja klassikaline massaaž. Tegelikult on minu lemmikliik hoopis aroomimassaaž, aga kuna paljud teevad seda liiga õrnalt, siis ei julge kliendid aega broneerida. Nad kardavad, et ei saa oma muredele lahendust, kuid mina tugevalt massaaži teha ei karda – pigem vastupidi. Seepärast teen nt klassikalist massaaži just baasõli ja eeterlike õlidega, mitte emulsiooniga, nagu paljudes muudes kohtades kasutatakse.

Minu eripära ongi just kuulamine ja koostöö. Ideaalses maailmas ei tule klient kivisse raiutud massaažiliigi sooviga, vaid me leiame lühikese vestluse käigus üle selle, mida klient tegelikult vajab. 

Kombineeritud massaaž

Kombineeritud massaaž sobib neile, keda vaevavad need “valusad punktid”, tugevam lihaspinge või kes soovib seisma jäänud keha taas liikuma panna. Võtted on intensiivsemad ning kontrollime läbi terve keha. Kasutan ka mõnda Vana-Eesti massaaži ehk soonetasumise võtet. Sobib nii treeninguga tegelejatele kui ka kontoritöötajatele, keda kipuvad painama ülaselja- või puusaprobleemid. Stiil on tugevam ja massaaž intensiivsem, olles sarnane spordimassaažiga. 

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž sobib neile, kes tahavad üldist lihaspinge leevendust, pigem lõõgastuda ja keha tagasi tasakaalu viia. Võtted on tõhusad, aga vähem intensiivsemad kui teraapilisel massaažil. Kombineerin klassikaga ka aroomimassaaži tehnikaid. Sobib nii aktiivsetele kui ka istuva eluviisiga inimestele, kelle keha vajab kas lõõgastust või just liikuma saamist. Massaaž toimub massaažilaual. Ülitundlikkuse korral saab eeterlikud õlid välja jätta.

Massaaži on oodatud kõik, kes soovivad oma tervist turgutada ja keha taas tasakaalu viia.

Kontoritöötaja eri (õlavöötme, kaela, pea ja seljamassaaž)

Klassikalisel massaažil põhinev kiire ja efektiivne massaaž, mis ergutab vereringet ning leevendab kontoritöö pikkadest sundasenditest ja kehahoiakust tingitud lihasvalusid ja -pingeid.  Vastavalt kliendi soovile või näidustustele viiakse läbi lõõgastav või ravimassaaž. Masseeritakse selga, turja, kaela ja pead. Massaaž sobib suurepäraselt peavalu vastu, istuva töö tervisemuredega kimpus olevale või lõõgastust otsivale inimesele.

Miks käia regulaarselt massaažis?

Massaaži vastunäidustused

 • vähk, igasugune kasvajaprotsess või –kahtlus
 • põletikulised haigused (palavik – toob kaasa ägenemise)
 • ägedad traumad (luumurrud, rebendid, põrutused)
 • joobeseisund
 • äge südamepuudulikkus
 • äge neerupuudulikkus
 • äge maksapuudulikkus
 • kilpnäärmehaigused
 • mädased haavad
 • veenipõletikud
 • verejooksud
 • tromboosi või emboolia oht (gangreeni-, insuldioht)
 • raseduse katkemise oht
 • liiga kõrge või madal vererõhk (lubatud spetsiaalne ravimassaaž)
 • osad nahahaigused (kontaktdermatiit, seened)
 • tuberkuloos jt nakkushaigused, sh suguhaigused
 • afektiivsed psüühilised seisundid (neurasteenia, äge stress)

Paljude nahahaiguste vastunäidustatus (täielik või lokaalne) sõltub nende paiknemisest, ulatusest, üldsümptomite avaldumisest – vajadusel konsulteerida arstiga. Massaaž on täielikult vastunäidustatud nt sügeliste, erüsiipelase ehk roospõletiku, impetiigo, erinevate nahahaiguste ägedakujuliste ja ulatuslike löövete puhul.

Lokaalsed põletikulised protsessid (üldnähtude olemasolu korral ka täielik vastunäidustus), põletikuliste liigeshaiguste ägenemisperioodid (võib olla ka täielik vastunäidustus), akuutne neuriit, song, akuutses faasis vigastused, naha terviklikkus häirunud, külmunud koed, hiljutine põletus, diagnoosimata moodustis kudedes, implantaat ehk võõrkeha kudedes, veenilaiendid ehk varikoos.

Põletikulised protsessid, diski prolaps ehk lülivaheketta väljasopistus (ei tohi kõrvaldada kaitsvat lihasspasmi), väiksemate operatsioonide järgselt, vigastuste järgselt, luumurd (vahetult peale kipsi eemaldamist), myositis ossificans ehk luustuv lihasepõletik, ödeem ehk turse, karootissiinuse sündroom, lüliarteri sündroom, kolmiknärvi neuralgia, tundlikkushäired, lõtv täielik või osaline halvatus, kroonilised põletikulised liigeshaigused, liigeste ebastabiilsus või hüpermobiilsus, kroonilised seedeelundkonnaga seotud haigused,

Massööri on vajalik teavitada, kui tarbitakse mingisuguseid ravimeid. Intensiivsemad võtted on vastunäidustatud näitekst antikoagulantide (vere hüübimist takistavad ained) ja põletikuvastaste ravimite puhul – verevalumite teke hõlbustunud. Kui võtta valuvaigistit vahetult enne massaaži, siis valu tajumine ei pruugi olla enam adekvaatne, sama võib kehtida põletikuvastaste ravimite puhul.

Klientidele, kellel on massaaži jaoks tundlik nahk või liiga madal valulävi, soovitame enne seanssi lihaste soojendamiseks ja naha tekstuuri parandamiseks infrapunahooldust.

Kui tunned, et klassikalise massaaži asemel soovid keskenduda rohkem lümfisüsteemiga seonduvate murede (tselluliit, akne, migreen) lahendamisele, soovitame LPG massaaži või rullmassaaži.

Klassikaline massaaž eeterlike õlidega

40
 • 60 minutit

Kombineeritud massaaž

50
 • 60 minutit

Kontoritöötaja eri(kael, turi, pea, selg)

35
 • 45 minutit