infrapuna termohooldus, infrapunamatt

Mis on infrapuna termohooldus ja miks ma peaksin seda kasutama?

Infrapunahooldus; IR-hooldus; infrapunamatt

Infrapuna termohooldust kasutatakse üle maailma taastusravis, esteetiliste kehahoolduste läbiviimiseks, immunsuse tõstmiseks ja üldise enesetunde parandamiseks. Kuigi tegemist on hetkel populaarsust koguva protseduuriga, siis selle juured ulatuvad taastusravis juba üsna kaugesse minevikku. Oma mitmekülgsete omaduste tõttu on see levinud ka esteetilistesse kehahooldustesse. IP-hooldusest erineb see seetõttu, et kiired langevad otse kehale, mitte selle ümber. See tähendab, et infrapunamatt on kolm korda võimsam kui infrapunasaun – higistamine on intensiivsem ning keha koed soojenevad sügavamalt. Kui tavalises saunas higistatakse välja 90-97% vett, siis infrapunamatiga on see 80-85% vesi ning 15-20% väljutatakse mürgiseid ainevahetusprodukte (rasvad, kolesterool) ning raskemetalle (vaske, elavhõbe, plii, alumiinium, niklit, tina).

 

Kaal seisab? Pane keha infrapuna termohooldusega liikuma!

Infrapunakiirgus põletab nahaalust rasvakihti ja viib jääkained kehast välja, mille abil vabaneb organism jääkainetest ja liigsest kudede vahelisest veest. Pärast 5 või 10x kuuri pääsevad aastateks kehasse talletunud jääkained liikuma, kuid juba esimese korraga (eriti kombineerides näiteks rullmassaaži; EMS trenni või LPG massaažiga) tunned, kuidas keha mõnusa restardi saab.

See kõik toimub seestpoolt – nahk ei saa mitte ainult tubli koguse hapnikku ja toitaineid, vaid kehast väljuvad samal ajal ka jääkained. Protseduuri käigus eralduvad higi kaudu jääkained, põletatakse ligikaudu 600 kcal, kiireneb ainevahetus ning see kõik soodustab kaalulangust. Infrapunakiirgus parandab ka naha väljanägemist, stimuleerides rakkude uuenemist (tselluliit, tursed ja liigne vesi kehas).

 

Taastumine ja taastusravi 

Higistamine tähendab ka suurenenud verevoolu kogu kehas. Südame löögisageduse kiirenedes tõuseb naha verevarustus, viies sinna palju elutähtsaid toitaineid ja värskemat hapnikku. Trenniga liialt pingutades võib lihastesse koguneva piimhappe tõttu kogeda mitu päeva lihasvalusid, mis pärsivad igapäevaelu ning võivad tekitada ülekoormuse.

Seetõttu on sportlaste seas on infrapuna väga populaarne, sest lühikese aja jooksul eraldub lihastest suuremas koguses piimhapet ja see tagab ületreenitusest tekkinud lihaspingete ning lihasväsimuse kadumise. IP-kiirgust soovitatakse kasutada liigesprobleemide ning ka teiste haiguste leevendamiseks – reumatoidartriit, osteoartroos, südameveresoonkonna ja kõrgvererõhutõve ning ka krooniliste kaela-, selja-, närvi- ja lihasvaludele (sh menstruatsioonivalu, valud jalgades ja kätes, liigesevalu).

 

Vähenenud stress ja ärevus ning suurenenud immuunsus

Ärevas olukorras keha justkui tardub – tuleb otsustada, kas võidelda või põgeneda. Igasugune stress annab läbi närvisüsteemi ajule märku ohust ning sisse lülitub sümpaatiline närvisüsteem. Selle käivitumisel suunab keha kõik ressursid (energia, verevarustuse, toitained) lihastesse ja pähe, et leida kiiresti jõudu võitlemiseks või põgenemiseks.

See olukord saab toimuda vaid kõigi teiste kehas leiduvate süsteemide arvelt. Pideva stressi korral on seedesüsteemi verevarustus ja toitainete transport kudedesse ning rakkudesse häiritud, sest kogu tähelepanu ja energia on pidevalt suunatud lihastele.  Alaline lihaspinge põhjustab lõpuks lihaskangust ja valu. Pinges lihastest ei liigu korralikult läbi veri, vesi ega energia.

Infrapunahooldusega suureneb verevarustus lihastes, hoogustub ainevahetus, mis kõik omakorda tugevdab organismi immuunsüsteemi. Samuti paraneb lihaste toonus ja rakkude hapnikujuhtivus. Keha soojendamine infrapunakiirtega laiendab veresooni ja stimuleerib vereringet. Regulaarsel infrapunamati kasutamisel vähenevad seetõttu ka stress ja ärevus.

SLIMM kasutab infrapuna termohoolduse jaoks spetsiaalselt Eesti biokeemiku poolt välja töötatud aktiivtoimeainetega naturaalseid kehavõideid, mille spetsialist vastavalt probleemi olemusele välja valib ning teeb sellest ainulaadse 2in1 protseduuri, et tervist ja ilu samal ajal hooldada. Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks kasutatakse infrapunamatti koos väljutava massaaži (LPG massaaž; rullmassaaž) või aktiivse treeninguga (EMS treening; muu aktiivne treening).

 

Rohkem kraade infrapuna termohoolduses  = parem tulemus?

Tihtipeale arvatakse, et suurem kuumus töötab maksimaalsemalt, sest loogiliselt siis ka higistatakse rohkem. Kuna iga keha vajadused on personaalsed, siis on selle terviseprotseduuri puhul äärmiselt tähtis, et tulemused läbi koolitatud personali saavutada. Võib juhtuda, et näiteks higistamise saavutamiseks tuleks protseduuri korrata mitmel korral (keha eripärade tõttu kombineerida ka väljutavate massaažite või aktiivse treeninguga) ning tulemuse osas ei oma see esialgu suurt tähtsust.

See tähendab seda, et koolitatud personal jälgib protseduuri ajal klienti ning muudab vajadusel kraadide arvu vastavalt keha eripäradele ning reageerimisele (olgu mainitud, et maksimaalsed kraadid võivad kehale omased süsteemid rivist välja lüüa ning hooletu ja teadmatu tegutsemine võib põhjustada negatiivset tulemust).

Lisaks sellele annab spetsialist nõu ka erinevate teiste protseduuride vajalikkuse kohta (kuigi infrapuna termohooldus on ise küllaltki väljutav protseduur, siis tihti oleks vaja teostada seda koos mõne lümfimassaažiga, keha vajalikul tasemel aktiivsemaks teha, et tulemused maksimaalsed oleksid). Protseduuri kõige parem mõju on SLIMM klientidel avaldunud LPG massaaži; rullmassaaži ja EMS treeninguga kombineerides.

 

Millistele probleemidele on infrapuna termohooldus suurepäraseks lahenduseks?

 • Sobib treeningueelseks soojenduseks ning ka järgseks lõdvestuseks ja lihashoolduseks

 • Varustab lihaseid hapnikurikka verega, mis aitab kaasa ainevahetuse jääkproduktide eemaldumisel

 • Aitab kaasa rasvkoe ja tselluliidi vähenemisele (ca 30 minutiga 600 kcal)

 • Leevendab südameveresoonkonna ning kõrgvererõhutõve haigusi

 • Kasutatakse ka lihas- ja liigeseprobleemide korral

 • Koed vabanevad mitmesugustest mürgistest jääkainetest (toksiinid, nikotiin, alkohol, kolesterool) ja raskemetallidest (plii, tsink, nikkel, elavhõbe, alumiinium, tina)

 

Infrapuna termohooldus aitab ka järgnevate probleemide puhul:

 • Ravib haigusi nagu reumatoidartriit, osteoartroos, krooniline kaela- ja seljavalu jpm

 • Puhastab nahka ning parandab selle väljanägemist, stimuleerib rakkude uuenemist

 • Parandab akne, psoriaasi, ekseemide, nahapõletuste,  haavade jm nahaprobleemide paranemist

 • Vähendab stressi ja väsimust

 • Turgutab immuunsüsteemi

 

Infrapuna termohoolduse vastunäidustused

Kuna inframatt kutsub esile veresoonte laienemise ja stimuleeritud vereringe, siis just sellepärast ei tohi infrapunakiiri valuvaigistamiseks kasutada põletike ägedas staadiumis, kus põletikulises koes on niigi suurenenud veretulv. Kui põletik on stabiliseerunud ja kontrolli all, on protseduur sobilik.

 • ägedad põletikused ja mädased haigused

 • aju verevarustuse häired

 • vegetatiivsed düsfunktsioonid

 • soodumus verejooksule

 • aktiivses staadiumis tuberkuloos

 

Ülitundlikkus ehk selle tekkimine infrapuna termohoolduse ajal/järgselt (ekstreemne punetus, sügelus, tugev higistamine) võib esineda:

 • diabeetikutel

 • allergikutel

 • lastel, vanuritel

 • unistel, dementsetel, keskendumisraskustega inimestel

 • haigusest põhjustatud nahamuutustega inimestel või armidega nahapiirkondadel

 • pärast alkoholi või ravimite tarbimist.

 

Broneeri infrapuna termoteraapia konsultatsioon koos protseduuriga siit.

 

 

 

Scroll to Top