Krüolipolüüs vs rasvaimu – miks eelistada rasvaraku külmutamist rasva täielikule eemaldamisele?

Kuigi saleda ja toonuses vormi saavutamise aluseks on esmajoones tervislik toitumine ja regulaarne treenimine, siis sellest hoolimata võib nii mõnigi terviseentusiast leida end olukorrast, kus teatud kehapiirkonnad ei saavuta soovitud tulemusi isegi pärast kuude- või aastatepikkust treenimist ja tervislike eluviiside järgimist. Just sel põhjusel koguvad üha enam populaarsust protseduurid nagu krüolipolüüs, mis esteetiliste eesmärkide saavutamisele kaasa aitavad.

On loomulik, et näiteks rasvaimu ehk kirurgiline sekkumine keha rasvaprotsendi vähendamiseks tundub paljude jaoks hirmutav ning just seetõttu on SLIMMil hea meel tuua oma klientideni innovatiivne, efektiivne ning täielikult mittekirurgiline protseduur, milleks on krüolipolüüs. Kuigi krüolipolüüs on sarnaselt rasvaimule väga tõhus meetod keha rasvkoe vähendamiseks ning kehakontuuride parandamiseks, siis on nende protseduuride olemus tegelikult väga erinev.

Kuidas rasvaimu ja krüolipolüüs toimivad?

Krüolipolüüs on täielikult mitteinvasiivne meditsiiniline protseduur, mis aitab eemaldada liigsed rasvarakud naha alt ilma operatsioonita –  see tähendab, et pole vaja lõikamist, õmblemist, tuimastamist ega ka taastumisaega. Krüolipolüüsi protseduuri ajal kasutab spetsialist vaakumaplikaatorit, mis kinnitub nahale ning jahutab läbi naha rasvarakke nende külmumistemperatuurini. Protseduurile järgnevate nädalate jooksul väljutab keha maksa kaudu loomulikul teel külmunud ja surnud rasvarakud. 

Rasvaimu on kirurgiline meetod liigse nahaaluse rasva eemaldamiseks. Rasvaimu protseduuri käigus teeb plastikakirurg ühe või mitu sisselõiget liigse rasvaga piirkondadesse, mille kaudu sisestatakse kehasse pikk ja kitsas imemistööriist, millega seejärel ravitavast piirkonnast rasva eemaldama asutakse. Sõltuvalt töödeldud kehapiirkondade arvust ja eemaldatud rasva kogusest võidakse rasvaimu läbi viia üldnarkoosis või lokaalse anesteesia abil.

Kui kaua protseduurid aega võtavad?

Ühe seansi jooksul saab töödelda maksimaalselt nelja piirkonda – sõltuvalt soovitud piirkondade arvust kestab protseduur 60–120 minutit. Ühe korraga saab korrigeeritavast piirkonnast kaotada kuni 30% rasvaladestusi, kuid vajadusel võib 4-6 nädala pärast protseduuri korrata, mis võimaldab kaotada kuni 40% rasva. Protseduuri kordade arv selgub esimesel visiidil vastavalt rasvkoe paksusele ja muudele asjaoludele, kuid jääb enamasti 1-3 korra sisse.

Esimesi tulemusi võib näha olla juba pärast esimest protseduuri, kuid suuremaid muutuseid kehas on tavaliselt näha mõne nädala jooksul pärast protseduure ning lõplikke tulemusi mõni kuu pärast hoolduskuuri.

Kuigi enamik inimesi vajab üldjuhul vaid ühte rasvaimu protseduuri, on operatsiooni pikkuseks tavapäraselt 3-4 tundi. Suuremate rasvakoguste eemaldamise korral peab patsient veetma öö haiglas arstide järelvalve all ning igapäevaellu naasmine võtab tavaliselt aega mõned päevad. Rasvaimu protseduurist taastumine võib hõlmata spetsiaalsete sidemete kandmist ja igapäevaste tegevuste piiramist, mis tähendab, et mõningate tegevuste juurde naasmine võib aega võtta 2-4 nädalat. Turse alanemise ja lõpptulemuste nägemiseks kulub üldjuhul mõni kuu.

Kas protseduurid on valusad?

Krüolipolüüsi protseduuri käigus võib esineda kerget valu- või kipitustunnet. Protseduuri lõppedes on vajalik töödeldud piirkonna masseerimine, mis võib mõne inimese jaoks tunduda ebamugav või vähesel määral valulik. Tundlikkus töödeldud ala ümbruses kaob täielikult umbes 4 nädala jooksul pärast protseduuri.

Rasvaimu viiakse läbi lokaalse anesteesia või üldnarkoosi abil, mis tähendab, et protseduuri käigus ei tohiks patsient valu tunda. Pärast rasvaimu protseduuri peab mõne päeva vältel arvestama mõõduka valuga. Üldjuhul kirjutavad arstid protseduurist taastumiseks ka valuvaigisteid.

Millised on krüolipolüüsi kõrvalmõjudeks?

Kuna krüolipolüüs on mittekirurgiline protseduur, ei kaasne sellega ka kirurgilisi riske. Sellegipoolest tuleb ka selle protseduuri juures arvestada võimalike kõrvalmõjudega. Sagedased kõrvalmõjud pärast krüolipolüüsi protseduuri on kiskuv tunne protseduuri kohas, kerge valu või kipitustunne, ajutised verevalumid, punetus, naha tundlikkus ja turse.

Võrreldes krüolipolüüsiga on rasvaimu protseduur kordades riskantsem, sest hõlmab endas kirurgilist sekkumist. Rasvaimu operatsiooniga seotud sagedased kõrvaltoimed on näiteks:

  • ebakorrapärasused naha kujus, nt tükid, mügarikud
  • naha värvimuutus
  • üleliigse vedeliku kogunemine ühte piirkonda, mis võib vajada eemaldamist
  • ajutine või püsiv tuimus piirkonnas
  • nahainfektsioonid
  • sisemised torkehaavad

Kumb protseduuridest on rahakotisõbralikum?

Ühe krüolipolüüsi protseduuri hinnad SLIMMis algavad vastavalt soovitud piirkondade arvule 265 eurost, milles sisaldub ka protseduurijärgne LPG massaaž.

Rasvaimu protseduuride hinnad algavad Eestis 1500 eurost ning hinna sisse kuulub vaid ühe kehapiirkonna ravi. Keskmine rasvaimu protseduuri hind jääb üldjuhul 3000-5500€ vahele.

Miks eelistada krüolipolüüsi rasvaimule?

Nii krüolipolüüs kui ka rasvaimu on kirurgilised protseduurid, mida kasutatakse rasvarakkude kehast eemaldamiseks. Sellest hoolimata on krüolipolüüs kordades vähem invasiivne protseduur, millel on kiirem taastumisaeg ja väiksem tüsistuste risk. Rasvaimu käigus saab kehast eemaldada suurema koguse rasva, kuid samas on tegemist ka invasiivse protseduuriga, millega kaasneb pikk taastumisaeg ja rohkem võimalikke tüsistusi. Rasvaimu käigus kehast eemaldatud rasvarakud samasse piirkonda enam tagasi ei teki, kuid sageli tekivad uued rasvarakud teistesse kehapiirkondadesse, kus neid varasemalt ei esinenud.

Kuigi nii krüolipolüüsi kui ka rasvaimu protseduurid aitavad küllaltki kiirelt kaasa figuuri korrigeerimisele, siis ei asenda kumbki protseduuridest tervislikke eluviise. Selleks, et protseduurijärgsed head tulemused ka püsima jääksid, on mõlema protseduuri järgselt oluline kehaliselt aktiivne püsida ning tervislikult toituda. Kui aga tunned siiski, et ka sinu kehal on piirkondi, mis tervislikele eluviisidele vaatamata soovitud vormi ei saavuta, siis on krüolipolüüs suurepärane alternatiiv rasvaimule!

Krüolipolüüsi hoolduste vältel väheneb rõivasuurus üldjuhul 1–2 numbrit ning protseduuri efektiivsuse suurendamiseks on võimalik protseduuri kombineerida nii rullmassaaži, LPG massaaži kui ka EMS treeninguga, mis soodustavad keha ainevahetust ning rasva väljutamist. Kuigi kumbki protseduuridest ei ole mõeldud asendama tervislikku elustiili, siis on krüolipolüüs lihtne, valutu ja täiesti ohutu viis oma eesmärkide saavutamiseks!

Scroll to Top