EMS treening paneb sind kõigest 20 minutiga tõsiselt proovile

Liikuv ja tervislik eluviis viib igal aastal tuhandeid ja tuhandeid inimesi ennast ületama nii jõusaali, rühmatreeningule, maratonidele ja triatlonitele. Suusa- ja jooksuvõistlused purustavad igal aastal osavõturekordeid, õhtusel ajal on jõusaalis leida raske vaba masinat, kus oma harjutusi teha. Sport liigub iga aastaga üha enam massidesse, kuid tihtipeale tekivad inimestel küsimused: “Kuskohast ma selle aja võtan, et trennis käia? Ma ei jõua seda distantsi läbida, ma pole piisavalt heas vormis!”

EMS treening on just eelmainitud küsimuste esitajale suurepäraseks vastuseks. Kõigest 20 minutit kestev treening hõlmab kogu keha ning ei vaja edukaks treeninguks erilist füüsilist ettevalmistust. Treeningu lühend EMS tuleneb ingliskeelsest lühendist “Electro Muscle Stimulation” ehk elektriline lihasstimulatsioon, kus elektriimpulss tekitab lihases kokkutõmmet ja paneb ta tööd tegema.

Taastusravist treeningstuudiotesse

Algselt meditsiinivaldkonnas tuule tiibadesse saanud lahendust kasutati eelkõige taastusravis, kus operatsiooni või trauma järgselt tehti lihastegevuse taastamiseks minimaalse koormusega harjutusi, kuid lisati elektriimpulssi, mis sundis lihast “üles ärkama”. Efektiivne taastusravimeetod liikus aga treeningstuudiotesse, kus nähti suurepärast lahendust liita elektriline impulss aktiivse trenniga. EMS treening oli sündinud.

Edasi hakati arendama treeningveste kasutajasõbralikumaks, esteetilisemaks ja efektiivsemaks. Kunagised kohmakad vestid, mis liikuvust märkimisväärselt takistasid ja treeningut vaevalisemaks muutsid, on nüüdseks saanud uued õmblused, meeldivamad materjalid ja istuvamad lõiked selleks, et trenn võimalikult murevabalt mööduks.

Treeningvestides olevad elektroodid, millesse impulss masinast juhtmete kaudu jõuab ja elektroodist lihasesse liigub, paiknevad peamiste lihasgruppide vastas. Treeningul tunned impulssi reie esi- ja tagaküljel, tuharal, alaseljal, selja keskosal, trapetsil, kõhul, rinnal ja õlavarre ümber, võimalik on elektroode ka lisada reie välisküljele (tselluliidi vähendamiseks), säärtele ja õlgadele.

SLIMMist leiad kaks EMS treeningu lipulaeva XBody masinat ehk meie juures on võimalik trenni tulla ka koos kaaslasega. Kahekesi on alati proovitrenni lahedam tulla, sest üksi pingutad alateadlikult ikka vähem ning väike võistlusmoment ehk “kumb jääb peale ning kes on tugevam” sütitab üksteist andma trennis enda parima. Pärast on õnnehormoonid suurest pingutusest laes, tuju hea ning aega säästlikult treeningu jaoks kasutatud ehk rohkem vaba aega teiste, tähtsate toimetuste jaoks.

EMS treening sobib kõikidele täiskasvanutele, kellel pole järgnevaid vastunäidustusi:

 • Viirus- ja külmetushaigus
 • Psoriaas
 • Nahapõletik
 • Nakkushaigused(herpes/hepatiit)
 • Tromboos
 • Kilpnäärmehaigused
 • Verehaigused
 • Südamestimulaator
 • Metall implantaadid
 • Vähk
 • Diabeet

Samuti ei soovitata EMS impulsstreeningut rasedatele.

Treening aktiveerib kogu keha ning 20 minutit väga intensiivset treeningut on võrdväärne umbes 2 tunni pikkuse jõusaalis rassimisega. Soovituslik on treeningvesti selga tõmmata ning elektriimpulsi abil lihaseid vormida maksimaalselt 2 korda nädalas, tagades kehale vajaliku taastumise ning puhkuse. Ideaalis võiks kahe treeningu vahele jääda 48-72 tundi, võttes taastumisprotsessist maksimumi.

Kuna EMS treeningus ei kasutata suuri raskusi ning piirdutakse kas kummilintide, oma keharaskusega harjutuste või kergemate hantlitega, ei avalda liigese- ja muude skeletiprobleemidega inimesed liigset koormust probleemsetele kohtadele, säilitades jätkuvalt taastusravi omadused. Liigese- ja lihasvalude vastu aitab elektriimpulss suurepäraselt ning paljud treenijad on oma üllatuseks saanud lisaks paremale enesetundele ning ilusamale kehale vabaneda ka valudest.

Iga treenija tuleb EMS treeningule nagu personaaltreeningule, sest treener keskendub ainult temale, jälgides tehnikat, andes soovitusi, näidates ette harjutusi ning muidugi innustab treener veel rohkem pingutama. SLIMMis ootavad sind mitmeaastase EMS treenerikogemusega Valeri ja Merilin, kes lähtuvad Sinu soovidest, määrates sobivad harjutused ja koostades treeningplaani. Nad näitavad kõik harjutused ette, julgustavad Sind ja esitavad Sulle väljakutse iseenda piire nihutama!

Shopping Cart
Scroll to Top